ПРОВЕРЬТЕ ПОЖАЛУЙСТА ПЕРЕВОД ДИАЛОГА!!!ПРАВИЛЬНО СОСТАВЛЕНО НА АНГЛИЙСКОМ??помогите пожалуйста завтра сдавать!! - Hi Amy! - Hi Grace! - Where are you going? - I'm going to the English courses. - Learning English seems to me ver...

ПРОВЕРЬТЕ ПОЖАЛУЙСТА ПЕРЕВОД ДИАЛОГА!!!ПРАВИЛЬНО СОСТАВЛЕНО НА АНГЛИЙСКОМ??помогите пожалуйста завтра сдавать!! - Hi Amy! - Hi Grace! - Where are you going? - I'm going to the English courses. - Learning English seems to me very difficult and tiring! - You're wrong! I like learning this language because it's very interesting. - I'm unable to remember the grammar and new words. - I can help you. - Yes. help me please, I'll be very grateful. - Then let's meet in the evening. - Yes, sure! Bye Amy! - Bye Grace, see you later! ПЕРЕВОД: -Привет Эми -Привет Грейс -куда ты направляешься? -я иду на курсы английского языка -мне кажется, что английский язык учить очень тяжело и утомительно! -ты не права! мне очень нравится изучать язык потому, что это очень интересно. -мне не удается запомнить грамматику и слова -я могу помочь тебе -да помоги мне я буду очень благодарна -тогда давай встретимся вечером -да давай! пока Эми -пока Грейс до встречи!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Hi Amy! - Hi Grace! - Where are you going? - I'm going to the English courses. - It seems to me that learning English is very difficult and tiring! - You're wrong! I like learning this language because it's very interesting. - I'm unable to remember the grammar and new words. - I can help you. - Yes, help me please! I'll be very grateful. - Then let's meet in the evening. - Yes, sure! Bye Amy! - Bye Grace, see you later!