Прылады працы(орудия труда) в поэме "Новая зямля".Желательно больше 10 примеров и желательно быстро

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я тебе название и определение Граблі  Граблі - сельскагаспадарчы інструмент, які ўжываецца для разбівання камякоў ўжо разрыхленной глебы, ачысткі ад выкапаных каранёў пустазельных траў і лёгкага разрыхлення Сярпок Серп - ручное сельскагаспадарчая прылада, жніўны нож. Звычайна выкарыстоўваецца для ўборкі збожжавых культур і рэзкі травы