Пж помогите. Он хорошо играет на пианино,она играет в компьютерные игры, Она ходит в кино каждую пятницу. (тут надо перевисти и сделать утвердительное отрецательное и вопросительное в Present Simple

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He plays the piano very well She plays computer games She goes in the cinema every Friday
Гость
Перевод: 1. He plays piano very good. 2. She plays computer games. 3. She goes to cinema every day. Отрицательное: 1. He doesn't play piano very good. 2. She doesn't play computer games. 3. She doesn't go to cinemal every day. Вопросительное: 1. Does he play piano very good? 2. Does she play computer games? 3/ Does she go to cinema every day?