Рабочая тетрадь по английскому языку 2 класс заполни пропуски нужными местоимениями.Образец Tom and l ere pupils.We are good pupils. 1)____am from Paris. 2)I van see a tulip.____is big and red. 3)Sue is from London______is a st...

Рабочая тетрадь по английскому языку 2 класс заполни пропуски нужными местоимениями.Образец Tom and l ere pupils.We are good pupils. 1)____am from Paris. 2)I van see a tulip.____is big and red. 3)Sue is from London______is a student. 4)My dad is cook.____is a good cook.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am from Paris. I can see a tulip. It is big and red. Sue is from London. She is a student. My dad is a cook. He is a good cook.