Раскрой скобки. Поставь прилагательное в сравнительную или превосходную степень.

Раскрой скобки. Поставь прилагательное в сравнительную или превосходную степень. Example: Beckys dress is the (beautiful) Beckys dress is the most beautiful 1) The black trousers are (big) than the jeans- 2) This raincoat is (small) than the red coat- 3) Bills suit is the (good) 4) I think these boots are the (old) 5) My scarf is (long) than your scarf-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) bigger 2) smaller 3) the best 4) oldest 5) longer