Раскройте скобки, используя герундий и переведите на русский язык 1.We regret his __________

Раскройте скобки, используя герундий и переведите на русский язык 1.We regret his __________(to fire) 2. She was proud of ______________(to award) 3. I don't remember ______(to meet) her. 4.It's no good ________(to sit) and___________(to wait). 5. I remember ____(to ask) many times about it by lots of people. 6. I didn't know about his______(to send) there. 7.I can't imagine Katie______(to shout) 8.He left with out ___ (to pay) the bill. 9.After _____(to solve) the problem we moved on. 10.Before ____(to cross) the road, stop and look both ways
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Выше изложено верно