Раскройте скобки, образуя условные предложения I, II и III типов от каждого предложен

Раскройте скобки, образуя условные предложения I, II и III типов от каждого предложения. 1. If she (to find) the truth, she (to be) very happy. 2. I (to visit) him in the hospital, if I (to know) about his illness. 3. If we (not to like) his suggestion, we (to tell) him about it.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1finds.will be 2would visit.knew 3hadn't liked.would have told