Раскрой скобки и напиши глаголы в прошедшем времени.1.My big sister___(leave) shool in 2010 2.Last Sunday______(win) the race.3.My cousin______(draw) a nice picture yesterday.4.My mum only_____(eat) a sandwich last night.5.My g...

Раскрой скобки и напиши глаголы в прошедшем времени. 1.My big sister___(leave) shool in 2010 2.Last Sunday______(win) the race. 3.My cousin______(draw) a nice picture yesterday. 4.My mum only_____(eat) a sandwich last night. 5.My grandma_______(give) me a CD player as a birthday presend last year. 6.My little sister_______(sleep) after lunch yesterday . 7.I_______(come) home late yesterday. Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Left 2. won 3. drew 4. ate 5. gave 6. sleep 7. came