Раскройте скобки --- больше He (eat) soup every day. Раскройте скобки --- больше When I (meet) him in the street yesterday, he (eat) ice cream. Раскройте скобки --- больше Look at my friend ! He (eat) ice cream ! Раскройте ...

Раскройте скобки ---> He (eat) soup every day. Раскройте скобки ---> When I (meet) him in the street yesterday, he (eat) ice cream. Раскройте скобки ---> Look at my friend ! He (eat) ice cream ! Раскройте скобки ---> I always (come) to school at 1 o'clock. Раскройте скобки ---> Yesterday I (come) to school at 2. Раскройте скобки ---> Last year I (go) to school at 8. Раскройте скобки ---> He already (go( to the cinema. Раскройте скобки ---> I never (be) to Moscow. Раскройте скобки ---> Next week I (play) tennis. Раскройте скобки ---> While we (watch) TV , our mum (cook) dinner.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Раскройте скобки ---> He eats soup every day. Раскройте скобки ---> When I met him in the street yesterday, he was eating ice cream. Раскройте скобки ---> Look at my friend ! He is eating ice cream ! Раскройте скобки ---> I always come to school at 1 o'clock. Раскройте скобки ---> Yesterday I came to school at 2. Раскройте скобки ---> Last year I went to school at 8. Раскройте скобки ---> He already went to the cinema. Раскройте скобки ---> I never have been to Moscow. Раскройте скобки ---> Next week I will play tennis. Раскройте скобки ---> While we were watching TV , our mum was cooking dinner.