Раскройте скобки и напишите глаголы-сказуемые в соответствующем времени.Переведите предложение на русский язык. 1.Olga (to write) me a letter last week. 2.The weather in Moscow (to be) very fine next summer, I think. 3.Usually ...

Раскройте скобки и напишите глаголы-сказуемые в соответствующем времени.Переведите предложение на русский язык. 1.Olga (to write) me a letter last week. 2.The weather in Moscow (to be) very fine next summer, I think. 3.Usually I (to like) travelling in summer. 4.Nick (to leave) home at half past six yesterday.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Olga wrote me a letter last week. Ольга написала мне вчера письмо. 2. The weather in Moscow will be very fine next summer, I think. Я думаю, погода в Москве будет вполне нормальной следующим летом. 3. Usually I like travelling in summer. Я обычно люблю путешествовать летом. 4. Nick left home at half past six yesterday. Вчера ник вышел из дома в половину седьмого. 1. wrote 2. will be 3. like 4. left