Раскройте скобки. (play) 1.................he...................chess every day? (play) 2...............he.........................chess now? (snow) 3..............it........................every day in autumn? (snow) 4.....
Раскройте скобки.
(play) 1.................he...................chess every day?
(play) 2...............he.........................chess now?
(snow) 3..............it........................every day in autumn?
(snow) 4..............it.......................now?
(rain) 5.............it....................every day in London?
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Does / play
2Is/playing
3Does/snow
4Is/snowing
5Does/rain