Раскройте скобки, употребив глаголы в нужной форме: 1. (to do) you go to the cinema yesterday? 2. He (to spend) good time in London. 3. Usually we (to get up) early. 4. I (to send) him a letter two days ago. 5. He (to be) happy...

Раскройте скобки, употребив глаголы в нужной форме: 1. (to do) you go to the cinema yesterday? 2. He (to spend) good time in London. 3. Usually we (to get up) early. 4. I (to send) him a letter two days ago. 5. He (to be) happy when he met his old friends.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. (Did) you go to the cinema yesterday? 2. He (spent) good time in London. 3. Usually we (get up) early. 4. I (sent) him a letter two days ago. 5. He (was) happy when he met his old friends.