Раскройте скобки употребляя глаголы в present simple 1.3 Sport(make) people healthy.1.4 All my friends(go) in for different kinds of sport.1.5 Our teacher (know) several foreign languages

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.3 makes 1.4 go 1.5 knows
Гость
1.3 Sport makes people healthy. 1.4 All my friends goes in for different kinds of sport. 1.5 Our teacher knows several foreign languages