Раскройте скобки, употребляя глаголы в соответствующей форме, после "I wish”. I wish I (not to have) to do my homework every day. I wish you (to go) skiing with me yesterday: I had such a good time! I wish I (to know) Spanish. ...

Раскройте скобки, употребляя глаголы в соответствующей форме, после "I wish”. I wish I (not to have) to do my homework every day. I wish you (to go) skiing with me yesterday: I had such a good time! I wish I (to know) Spanish. I wish I (not to drink) so much coffee in the evening: I could not sleep half the night.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I wish I didn't have to do my homework every day. I wish you had gone skiing with me yesterday: I had such a good time. I wish I knew spanish. I wish I hadn't drunk so much coffee in the evening: I could not sleep half the night.