Раскройте скобки,употребляя глаголы в Present Simple или Past Simple 1) I sometimes (to clean) the house 2) I (to visit) my Granny last weekend 3) We (to make) our beds every day in the morning 4) Nick (to watch) interest...

Раскройте скобки,употребляя глаголы в Present Simple или Past Simple 1) I sometimes (to clean) the house 2) I (to visit) my Granny last weekend 3) We (to make) our beds every day in the morning 4) Nick (to watch) interesting film yesterday 5) They aften (to play) computer games
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) cleans 2) visited 3) makes 4) watched 5) (ошибка!!! не aften, a often) plays