Раскрыть скобки, обращая внимание на форму глагола после того, как если 1 If my mother ha

Раскрыть скобки, обращая внимание на форму глагола после того, как если 1 If my mother had a crochet hook,she (to make ) a table cloth. 2 If I (to have ) enough money , I (to buy ) some artisanship articles. 3 If we (to have ) a Photography Club at our school we would join it . 4 If this painting (to be ) brighter my mother would buy it. 5 If I ( can ) buy nice wool I would knit a sweater or jupmer for my son.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1would make 2had.would buy 3had. 4were(was) 5could