Раскрыть скобки, обращая внимание на форму глагола после того, как если 1 If my mother ha
Раскрыть скобки, обращая внимание на форму глагола после того, как если
1 If my mother had a crochet hook,she (to make ) a table cloth.
2 If I (to have ) enough money , I (to buy ) some artisanship articles.
3 If we (to have ) a Photography Club at our school we would join it .
4 If this painting (to be ) brighter my mother would buy it.
5 If I ( can ) buy nice wool I would knit a sweater or jupmer for my son.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1would make
2had.would buy
3had.
4were(was)
5could