Раскрыть скобки,пожалуйста,очень срочно!!! 1.Jane usually (walk) to school,but... 2.My parents usually (phone).... 3.I usually (go) swimming on Sundays,but... 4.Steve usually (listen) to music in the evenings,but... 5.We usuall...

Раскрыть скобки,пожалуйста,очень срочно!!! 1.Jane usually (walk) to school,but... 2.My parents usually (phone).... 3.I usually (go) swimming on Sundays,but... 4.Steve usually (listen) to music in the evenings,but... 5.We usually (visit) my grandparents at Christmas,but... 6.It usually (snow) in January,but...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1walks 2phone 3go 4listens 5visit 6snows