Расположите следующие слова в пары антонимов: pleasantness amuse 277 restless disapproval inhibit displea

Расположите следующие слова в пары антонимов: pleasantness amuse 277 restless disapproval inhibit displease bore unpleasantness dejection approach acceptance misunderstanding avoidance restful approval disrespect reveal exhibit understanding canceal respect serenity please withdrawal
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Pleasantness - unpleasantness; restless - restful; inhibit - exhibit; bore - amuse; dejection - serenity; acceptance - withdrawal; avoidance - approach; approval - disapproval; reveal - canceal; understanding - misunderstanding; respect- disrespect; please- displease.