Распредели следующие слова и предложения по колонкам в зависимости от того, с каким временем года они связаны: coat? pick vegetables and fruits? shorts? white? jacket. umbrella? it.s cold? t-chirt? it.s rainind!. swim. red. its...

Распредели следующие слова и предложения по колонкам в зависимости от того, с каким временем года они связаны: coat? pick vegetables and fruits? shorts? white? jacket. umbrella? it.s cold? t-chirt? it.s rainind!. swim. red. its windy!. green. hat. yellow. fish. lie in the sun. ice cream. its sunny
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
? ? t-chirt? . . .  Summer  shorts green. hat fish. lie in the sun. ice cream. It's sunny swim t-shirt Autumn jacket. umbrella It's raining. pick vegetables and fruits red. It's windy!  yellow Winter coat It's cold white Spring jacket. green. It's raining