Распределить по столбикам! Плиз! Copy the table and complete it. children, city, juice, chair, carrot, cooker, rice, black, cheese, music, pencil, duck, chips, jacket, computer, sock. с ck ch ...

Распределить по столбикам! Плиз! Copy the table and complete it. children, city, juice, chair, carrot, cooker, rice, black, cheese, music, pencil, duck, chips, jacket, computer, sock. с ck ch /k/ или /s/ /k/ /t∫/ (то есть с - это /k/ или /s/,                      ck - это /k/,             ch - это /t∫/  )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ch: children, chair, cheese chips . "c "звук "k" : carrot cooker music computer  "c" "s" : city juice rice pencil  ck : black duck jacket sock