Расшифровка аббревиатур: MD,FBI,CIA,IQ,VIP,BC,PT,UFO,LA,NYC

Гость
MD -Maryland(Штат США) FBI-Federal Bureau of Investigation CIA-Central Intelligence Agency IQ-Intelligence quotient VIP-Very Important Person BC-Before Current Era PT-Patrol Torpedo UFO-Unidentified flying object LA-Los Angeles NYC-New York City