Рассказ "Моё утро" на английском( В Past simple). Со словами wake up,put on,make,feet(но у меня нет до

Рассказ "Моё утро" на английском( В Past simple). Со словами wake up,put on,make,feet(но у меня нет домашних животных),drink,eat switch off ,eave,clean,pick up.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I woke up at seven o'clock. I was hungry, so ate some sandwitches and drunk a cup of coffe. Then I puted on my clothes, switched off the light , picked up my school bag and went to school