Рассказ о флаге индии на английском. СРОЧНО. Пример: (о российском флаге) The Russia flag is white, blye, and red. It is ... years. It has 3 stripes.

Гость
The Indian flag has 3 stripes: orange, white and green. In the center of the flag a blue circle. Adopted this flag was on July 22, 1947.