Расставь слова в правильном порядке. ... ... ... 4), in, Great Britan, Were, last, they, year? ................................................................................. 5), you, in, Were, Moscow, ago, a, week? ...........

Расставь слова в правильном порядке. ... ... ... 4), in, Great Britan, Were, last, they, year? ................................................................................. 5), you, in, Were, Moscow, ago, a, week? .................................................................................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Were they in Great Britan last year? Were you in Moscow a week ago?