Расставьте по порядку предложения -have you got a pet? -what does your father teach Rover to do? -His name is Rover -What is it? -We all do.Mum feeds him.I take him for a walk and dad teaches him. -What"s his name -Dad teaches ...

Расставьте по порядку предложения -have you got a pet? -what does your father teach Rover to do? -His name is Rover -What is it? -We all do.Mum feeds him.I take him for a walk and dad teaches him. -What"s his name -Dad teaches him to run after a ball and bring it back to him. -Who looks after Rover? -What a clever pet you"ve got!What color is your dog? -Yes I have. -He's black.He has got a long neck and a short tail -Oh how I'd love to have a pet too -it's a dog
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ёу ёу ёу ёу ёу ёу ёу