РАЗВИЦЕ СКАЗЫ УДАКЛАДНЯЛЬНЫМИ АКАЛИЧНАСЦЯМИ МЕСЦА И ЧАСУ ЗАПИШЫЦЕ НОВЫЯ СКАЗЫ,РАССТАУЛЯЮЧЫ ЗНАКИ ПРЫПЫНКУ 1.У ПАЧАТКУ ЧВЭРЦИ ... У НАШ КЛАС ПРЫЙШЛА НОВАЯ ВУЧАНИЦА 2. ТУТ ... ЗМРОК ЗДАВАУСЯ ЯШЧЭ ГУСЦЕЙШЫМ 3.ЗА ПАВАРОТАМ ... ПАКА...
РАЗВИЦЕ СКАЗЫ УДАКЛАДНЯЛЬНЫМИ АКАЛИЧНАСЦЯМИ МЕСЦА И ЧАСУ
ЗАПИШЫЦЕ НОВЫЯ СКАЗЫ,РАССТАУЛЯЮЧЫ ЗНАКИ ПРЫПЫНКУ
1.У ПАЧАТКУ ЧВЭРЦИ ... У НАШ КЛАС ПРЫЙШЛА НОВАЯ ВУЧАНИЦА
2. ТУТ ... ЗМРОК ЗДАВАУСЯ ЯШЧЭ ГУСЦЕЙШЫМ
3.ЗА ПАВАРОТАМ ... ПАКАЗАУСЯ КУПАЛ ЦАРКВЫ
4.ВОЗЕРА РОБИЦЦА АСАБЛИВА ПРЫГОЖЫМ НА СВИТАННИ ...
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. У пачатку цвэрці, другога верасня, у наш клас прыйшла новая вучаніца.
2. Тут, у лесе,што за вёскай, змрок здаваўся яшчэ гусцейшым.
3. За паваротам , як раз каля слупоў, паказаўся купал царквы.
4. Возера робіцца асабліва прыгожым на світанні, гадзін у 5 раніцы.