разыграй с одноклассником разговор между продавцом и покупателем в магазине

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
SH.- продавец  M. -покупатель  SH - Hello! Can I help you?  M- Yes, please! I would like a dress.  - There are a red, pink, green and gray dress. What is your favorite color?  -Oh, My favorite color is yellow, have you got it?  - No, we have not.  - Thanks, see you later!