Read and mats.(20 points) 1.What's this? a My big sister.2.Who'sshe? b They're books. 3.What are they? c No, it's a teddy.4.Who's he? d My little brother. 5.Is it a little chimp? e It's a rubber.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.что это? а.моя старшая сестра. 2. кто она? б. они книги 3. что они? с. нет, это книги. 4. кто он? д. мой маленький брат. думаю, на русском сопоставить сможешь))