Read and translate. I want to know English well. I nust work hard. Oh. it's later than I thought. I must hurry now. You have to wear glasses, granny. I have to go to the dentist today. I have a toothache. We have plenty of time...

Read and translate. I want to know English well. I nust work hard. Oh. it's later than I thought. I must hurry now. You have to wear glasses, granny. I have to go to the dentist today. I have a toothache. We have plenty of time. We needn't hurry. We have some bread at home. You needn't buy any bread.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Я хочу знать английский хорошо. Я должен торопиться -Ой, сейчас позже чем я думал. Пора бежать -Ты должна одеть очки, бабуля -Я должен идти к зубному. У меня зубная боль -У нас много времени. Мы не должны торопиться -У нас есть немного хлеба. Ты не должен покупать хлеб