Read as quickly as possible: A cat, a black cat, a black cat sat, a black cat sat on a mat, a black cat sat on a mat and ate. a black cat sat on a mat and ate a fat rat.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
прочитай как можно быстрее кошка, черная кошка, черная кошка сидела, черная кошка сидела на матрасе, черная кошка сидела на матрасе и ела, черная кошка сидела на матрасе и ела большую жирную крысу [э кэт, э блэк кэт, э блэк кэт сэт, э блэк кэт сэт он э мэт, э блэк кэт сэт он э мэт энд эт, э блэк кэт сэт он э мэт анд эт а фэт рэт]