Read the verbs and add -s -es. Finish, live, work, watch, speak, go, phone, wash, ask, give, say, have. Помогите очень срочно надо, а с меня спасибо.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
finishes, lives, works, watches, speaks, goes, phones, washes, asks, gives, says, has
Гость
Finishes, lives, works, watches, speaks, goes, phones, washes, asks, gives, says, haves