Ребят поиоги СРОЧНО ПЛИЗ!!!!! 1)Get away a)get well after an illness 2)Get along with b)return to a place 3)Get over c) esc

Ребят поиоги СРОЧНО ПЛИЗ!!!!! 1)Get away a)get well after an illness 2)Get along with b)return to a place 3)Get over c) escape, leave 4)Get back d) leave (a bus, train, plane) 5)Get Off e) have friendly relations with
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Get away c) escape, leave 2) Get along with e) have friendly relations with 3) Get over a) get well after an illness 4) Get back b) return to a place 5) Get off d) leave (a bus, train, plane)