Ребят помогите! Напишите,что ты хотел бы и чего не хотел бы есть на завтрак,обед и у

Ребят помогите! Напишите,что ты хотел бы и чего не хотел бы есть на завтрак,обед и ужин.Зарание спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I'd like to drink some tea for breakfest, but I wouldn't like to eat a potato. I'd like to eat some fried eggs for lunch, but I wouldn't like to drink some milk. I'd like to eat a hamburger for dinner, but I wouldn't like to eat fried eggs. если не понятно: fried eggs - жареные яйца