Ребят помогите поставить предложения в времена: 1.Презент Симпл:To keep someone a company. 2.Презент Симпл:To look a like. 3.Паст Кантиниус: To get on someone"s nerves. 4.Презент Пёрфикт: To look out for someone. 5.Фьюча:To get...

Ребят помогите поставить предложения в времена: 1.Презент Симпл:To keep someone a company. 2.Презент Симпл:To look a like. 3.Паст Кантиниус: To get on someone"s nerves. 4.Презент Пёрфикт: To look out for someone. 5.Фьюча:To get on well with. 6.Паст Кантиниус:To fight about everything.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i keep someone a company, i look alike, i gat on...., i was getting...,i have look.., i will get on well....,i was fighting...