Ребят помогите. пожалуйста.ответить на вапросы и нужно подставить вот это. on.under.near.in.вот вопросы. Answer the questions. (on under near in) about you 1.Wheres your bag? 1.It s 2.Wheres you pensil-case? 3.Wheres you rul...

Ребят помогите. пожалуйста.ответить на вапросы и нужно подставить вот это. on.under.near.in.вот вопросы. Answer the questions. (on under near in) about you 1.Wheres your bag? 1.It s 2.Wheres you pensil-case? 3.Wheres you ruler? 4 Where are your pens? 2. They re 5 Where are your pencils? 6 Where are your exercise-books?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. It's under my desk 2. It's on the desk 3. It's near my pencil case 4. There are in my pencil case 5. There are in my pencil case 6/ There are in my bag