Ребят помогите пж. Now write your own diary for last week. Use the words from the boxes это было задание. chess. my bedroom . new book. a letter to my cousin. in the fores Englisg for school. play.tidy.study.walk.help.start.fin...
Ребят помогите пж. Now write your own diary for last week. Use the words from the boxes это было задание. chess. my bedroom . new book. a letter to my cousin. in the fores Englisg for school. play.tidy.study.walk.help.start.finish.visit. и дни недели Onday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Ответ(ы) на вопрос:
Ребят помогите пж. Теперь написать свой собственный дневник на прошлой неделе. Используйте слова из коробки это было задание. шахматы. моя спальня . новая книга. письмо к моей двоюродной сестре. в Fores Englisg для школы ....