Ребят помогите сделать. буду благодарен..вот что нужно вставить слова там где многоточие .My name is Sacha.I..... a pupil.This.......my brother.He......a pupil,too.We.... at school.The pupils....in the classroom.The teacher...n...

Ребят помогите сделать. буду благодарен..вот что нужно вставить слова там где многоточие .My name is Sacha.I..... a pupil.This.......my brother.He......a pupil,too.We.... at school.The pupils....in the classroom.The teacher...near the window.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) am 2) is 3) is 4) are 5) are 6) is (Глагол To be)
Гость
I am a pupil. This is my brother.  He is a pupil too. We are at school. The pupils are in the classroom. The teacher is near the window.