Ребята помогите пожалуйста,очень срочно завтра зачёт а с этими заданиями я мучаюсь 3 часа никак не получается. Помогите пожалуйста с 15 и 16 . Задание ниже

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
15 - picture 1: this family likes to cook during the day. picture 2: in this picture we see a man and a woman. the woman is cutting a log and the man is supposedly reading a newspaper. picture 3: in this picture we see a family showing us their vegetables. picture 4: in this picture we see a little girl standing in front of a sink, most likely trying to fill in the cup that is in her hand. or the pot that is nearby. И для упражнение 16 надо вам страница 9 и 18, как сказано.