РЕБЯТА, ПОМОГИТЕ! Сократите текст до девяти-десяти предложений(самое главное). Дам 10 баллов! Заранее, огромное спасибо!
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The man of Steel. всё )
Гость
Superman was born in 1933 year. He came from planet Krypton. His parents sent him to Earth by a rocket. People named him Clark. Then, Clark was able to fly.
Superman is a symbol of the American dream. He is the superhero we all know and love.