Ребятки помогите очень срочно!!! Завтра сдавать долги, уже мозги кипят! Я уверена, 4 маленьких задания,я буду делать 3 часа, вы сделаете за 10 минут, помогите, пожалуйста! Все задания на местоимения

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
174 1 This is her pencil. The pencil is hers. 2 This is my pencil. The pencil is mine. 3 This is his pencil. The pencil is his. 4 This is your car. The car is yours. 5 These are our photos. The photos are ours. 6 These are your flowers. The flowers are yours. 7 This is their house. The house is theirs. 175 1  - your - our... us - its 2 - his, it - theirs, them 176 1 his 2 his 3 his 4 her 5 their 6 its 7 her 8 his 9 their 177 1it 2 he| she 3 it 4 it 5 it 6 she 7 him 8 them 9 us 10 them