Reported Speech 1) The girl asked: "Did you go to the "fair yesterday?" 2) She wondered: " Had you done your homework before your Mom came?" 3) Sam boasted: "I met Jill on my way home".

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
) The girl asked if you had gone to the fair the day before   2) She wondered if you had done your homework before your Mom came 3) Sam boasted that he had met Jill on his way home".