Решите пожалуйста!!! Преобразуйте слова, напечатанные заглавными буквами в конце сток так , чтобы они грамматически соответствовали содержанию текста. Заполните пропуски полученными словами. 1) "I ________ to go school today , ...

Решите пожалуйста!!! Преобразуйте слова, напечатанные заглавными буквами в конце сток так , чтобы они грамматически соответствовали содержанию текста. Заполните пропуски полученными словами. 1) "I ________ to go school today , " Tracey told her father. NOT/WANT 2) "I understand , Tracey , " he said . " Starting a new school can be vary difficult. But you have to" 3)A month before ____________ family had moved to a new town and everything was still new and strange for Tracey . THEY 4) Dad smoothed Tracey"s hair down and ________ her a little , hug ? GIVE 5)"Whem your classes ________ over , I"ll pick you up , ok ? BE 6) When Tracey got to school and looked at the big building , she thought , " I wish _________ rum away," but she knew it was impossible . CAN
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)won`t 3)her 4)gave 5)will be 6)could