Решите тест пожалуйста,срочно надо Там 2 фотографии на 1 начало на 2 продолжение

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. - has to 2. - will have to 3.- has to 4. - had to 5. -don't have to 6. - doesn't have to 7. - don't have to 8. - don't have to 9. -  lend, borrow 10. - lend 11.lend 1. - too 2. - enough  3. - too 4. - too 5. - too в третьем задании, я не поняла, нужно написать названия английских воскресных плакатов? 1. My  friend has been translate this text since yesterday  2. was this article translated last week?  3. tabloids never makes reference to the author and the information is unreliable. 4. I was late. When i came, the library had been closed already.