Рфставить слова в предложении в правильном порядке. образец:your grandma/;Did/visit/yesterday/you/?

Рфставить слова в предложении в правильном порядке. образец:your grandma/;Did/visit/yesterday/you/?- Did you visit your grandma yesterday?/1/ played/ I/ football/ last/ morning/. 2. did/ She/ not/ watch/ the film/ last Sunday/ 3. cooked/ My dad/ dinner/ last weekend. 4. go/ you/ school/ Did yesterday? помогите пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I played football last morning. 2. She did not watch the film last Sunday. 3. My dad cooked dinner last weekend. 4. Did you go to school yesterday?