РОСКОНКУРС "АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК, 7 КЛАСС" 1) She swam ... than everyone else. 1) more fast ; 2) faster ; 3) more fastly. 2) He can`t walk. He ... his leg 1) has broken ; 2) broke ; 3) breaks. 3) Вставте пропущенные слова 1. anythin...

РОСКОНКУРС "АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК, 7 КЛАСС" 1) She swam ... than everyone else. 1) more fast ; 2) faster ; 3) more fastly. 2) He can`t walk. He ... his leg 1) has broken ; 2) broke ; 3) breaks. 3) Вставте пропущенные слова 1. anything 2. anybody 3. something. A) This bag is empty, there isn`t ... in it. B) Look, there is ... on the table. C) There isn`t ... in the shop. I can see no one.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) 2. 2) 2. 3)  A) 1. B) 3. C) 2.