Сачынене " на экзамен " вады в рот набраць, дрыжаць як асінавы ліст, ввшляць хвастом, курам насмех, загаварыць зубы

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сяргей прыйшоў на экзамен непадрыхтаваным. Ён выцягнуў білет, прачытаў пытанні, доўга сядзеў над імі. Ведаў у Сяргея - курам насмех. Нарэшце яго паклікалі адказваць. Сяргей задрыжаў як асінавы ліст. Аднак падышоў да экзаменатараў і стаў віляць перад імі хвастом, спрабуючы загаварыць ім зубы. Напэўна, экзаменатары ўжо стаміліся, таму што хiтрык Сяргея ўдаўся. "Веды ў цябе неглыбокія, хлопец. Але тры мы табе паставім", - сказалі Сяргею. А Сяргею толькі таго і трэба. У вучылішча і з тройкамі бяруць. Экзамен можна лічыць паспяхова здадзеным.