Say how the members of your family felt (didnt feel) last week. The words can help you. Example: My granny didnt fell well last week. bad, well, fine, happy, comfortable, weak, strong.
Say how the members of your family felt (didnt feel) last week.
The words can help you.
Example: My granny didnt fell well last week.
bad, well, fine, happy, comfortable, weak, strong.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Скажите, как члены вашей семьи чувствовали (не чувствовал) на прошлой неделе. Слова могут помочь вам пример: Моя бабушка хорошо упал техника его подводит на прошлой неделе плохо, хорошо, хорошо, счастливый, комфортный, слабый, сильный