Say what you like (dont like) to do at home

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i like to cook dinner i like to water the flowers i like to wash the dishes i don't like to vacuuming I don't like to wipe the dust I don’t like to clean after pets
Гость
I like to clean-мне нравится убирать I like to play-мне нравится играть I like to run-мне нравится бегать I like to draw-мне нравится рисовать I don't like to iron-мне не нравится утюжить I don't like to make noise-мне не нравится шуметь I don't like to vacuum-мне не нравится пылесосить