Сделайте номера на страницах:страница 45 номер 3 и страница 40 номер 11 пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3. My father will buy a ticket to cinema. My family prefer to travel by ship. I changed my clothes because it was dirty and went out to go for a walk. I like my best friend because he is kind and smart. My dad always help my mom,he is a strong man.