Сделать фонетический разбор слова на белорусском языке. Слова: добрае , двух

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
добрае → [добрай'э] У слове "добрай»: складоў-3 (да-бро-е), літар-6, гукаў-7: д → [Д]: зычны, парны звонкі, парны цвёрды аб → [О]: галосны б → [Б]: зычны, парны звонкі, парны цвёрды р → [Р]: зычны, няпарны звонкі, санорны, парны цвёрды аб → [А]: галосны е → [Й ']: зычны, няпарны звонкі, санорны, няпарны мяккі [Э]: галосны